STRONA W BUDOWE

Ustawienie lusterek w samochodzie

W samochodzie mamy do dyspozycji 3 lusterka. Jedno lusterko jest wewnątrz pojazdu, dwa pozostałe na zewnętrz - lusterka boczne. W lusterku wewnętrznym powinniśmy widzeć maksymalną powierzchnię tylnej szyby. Boczne lusterka powinny być tak ustawione, abyśmy widzieli maksymalną powierczhnię z boku pojazdu oraz kawałek naszego pojazdu jako punkt odniesienia dla określania odległości od naszego pojazdu.

Lusterka należy oczywiście ustawić przed rozpoczęciem jazdy (nie w trakcie). W pojazdach egzaminacynych, czyli w Renault Clio i Grande Punto, regulacja bocznych lusterem jest elektryczna. Regulując nie śpiesz się, zrób to dokładnie. Od prawidłowo ustawionych lusterek miedzy innymi zależy to, czy bezbłędnie wykonasz łuk na egzaminie państwowym.

Przedstawone fotografie przedstawiają prawidłowe i nieprawidłowe ustawienie lusterek bocznych. Za pomocą lusterek możemy dokładnie kontrolować pozycję pojazdu na łuku. Oczywiście, co chwilę kontrolujemy co sie dzieje za pojazdem patrząc przez tylną szybę.

Prawidłowe ustawienie lusterek na placu manewrowym w WORD'zie jest dość niewygodne, ponieważ za pojazdem nie ma jezdni (pasa) "na który" można byłoby ustawić te lusterka.
Jednak w trakcie szkolenia możesz nauczyć się ustawiać np. "na tylną klamkę" w samochodzie. Ustal sobie, w którym miejscu w bocznych lusterkach powinieneś widzieć tylną klamkę w lusterku.


Poniżej znajduje się film instruktażowy przedstawiający widok w prawym bocznym lusterku podczas jazdy pasem ruchu do tyłu. Jazda pasem ruchu do przodu jest łatwa. Jazda do tyłu jest troche trudniejsze ponieważ musimy kontrolować tor jazdy poprzez lusterka boczne i tylna szybą. Właśnie dlatego ustawienie lusterek bo kolosalne znaczenie podczas cofania, parkowania, zmiany pasa ruchu itp. Żle ustawione lusterka powodują że jesteśmy "ślepi" na to co się dzieje za i z boku pojazdu.

Wstecz

Kategoria AM, A1, A2, A
Szkolimy na motocyklach:

  • Suzuki GLADIUS 650A
  • YAMAHA YBR 250
  • YAMAHA YBR 125
  • Romet Zk50

Kategoria B
Zajęcia teretyczne prowadzimy w sali wykładowej wyposażonej w 10 stanowisk komputerowych.

Zajęcia praktyczne prowadzimy pojazdami marki Toyota Yaris

Kategoria C
Zajęcia praktyczne prowadzimy pojazdem marki MAN TGL 12.240 - 8 biegowa skrzynia biegów DMC 12000kg - identyczny jak w WORD Zielona Góra

Czekasz na egzamin?
Nie czekaj bezczynnie Jeszcze dzisiaj zadzwoń lub wyślij SMS (oddzwonimy) i umów się na dodatkową jazdę z naszym instruktorem.

Nasze pojazdy:
Renault CLIO
FIAT Grande PUNTO
YAMAHA YBR

Zadzwoń do nas: 502-325-793
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kursów nauki jazdy to zadzwoń.

Kontakt on-line:

GG: #3893737
Skype: speed.zgora.pl

Zapisy on-line

Zapisy na kursy prawa jazdy bez wychodzenia z domu.

Poznaj instruktorów nauki jazdy SPEED
Stronę www przygotował: Jakub Kawecki