Oświetlenie zewnętrzne w Fiat GRANDE Punto

Po sprawdzeniu poziomów płynów eksploatacyjnych i oleju silnikowego musisz sprawdzić działanie świateł zewntrznych w pojeżdzie.

Przekreć kluczyk w stacyjce nie uruchamiając silnika ale tak aby zapaliły sie kontrolki.

Światła pozycyjne

Światła pozycyjne są to najmniejsze żarówki barwy białej z przodu pojazdu i 2 szt barwy czerwonej z tyłu pojazdu. Zadaniem tych śwaiteł jest wyznaczanie pozycji. Razem z światłami pozycyjnymi włącza się podświetlenie tablicy rejestracyjnej z tyłu pojazdu. Prawo o ruchu drogowym na temat tych "mówi":

Art. 52.
1 .Kierujący pojazdem silnikowym lub szynowym, w warunkach niedostatecznej widoczności, podczas zatrzymania niewynikającego z warunków ruchu lub przepisów ruchu drogowego oraz podczas postoju, jest obowiązany używać świateł pozycyjnych przednich i tylnych lub świateł postojowych. W pojeździe niezłączonym z przyczepą oraz w zespole pojazdów o długości nieprzekraczającej 6 m dopuszcza się włączenie świateł postojowych jedynie od strony środka jezdni.

Światła mijania

Światła mijania w Grande Punto są "w jednej żarówce" razem z światłami drogowymi (żarówka dwuwłóknowa). Pamiętaj światła mijania są tylko z przodu. Z tyłu nie ma świateł mijania. Prawo o ruchu drogowym na temat tych "mówi":

Art. 51.
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.
2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.

Światła drogowe

Światła drogowe w Grande Punto są "w jednej żarówce" razem ze światłami mijania (żarówka dwuwłóknowa). Prawo o ruchu drogowym na temat tych "mówi":

Art. 51.
3. W czasie od zmierzchu do świtu, na nieoświetlonych drogach, zamiast świateł mijania lub łącznie z nimi, kierujący pojazdem może używać świateł drogowych, o ile nie oślepi innych kierujących albo pieszych poruszających się w kolumnie. Kierujący pojazdem, używając świateł drogowych, jest obowiązany przełączyć je na światła mijania w razie zbliżania się:
1) pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka, przy czym jeżeli jeden z kierujących wyłączył światła drogowe – drugi jest obowiązany uczynić to samo;
2) do pojazdu poprzedzającego, jeżeli kierujący może być oślepiony;
3) pojazdu szynowego lub komunikacji wodnej, jeżeli poruszają się w takiej odległości, że istnieje możliwość oślepienia kierujących tymi pojazdami.

Wstecz

Kategoria B
Zajęcia teretyczne prowadzimy w sali wykładowej wyposażonej w 10 stanowisk komputerowych.

Zajęcia praktyczne prowadzimy pojazdami marki FIAT Grande PUNTO i Renault CLIO

Kategoria A1, A
Szkolimy na motocyklach:

  • Suzuki GLADIUS
  • YAMAHA YBR 250
  • YAMAHA YBR 125

Czekasz na egzamin?
Nie czekaj bezczynnie Jeszcze dzisiaj zadzwoń lub wyślij SMS (oddzwonimy) i umów się na dodatkową jazdę z naszym instruktorem.

Nasze pojazdy:
Renault CLIO
FIAT Grande PUNTO
YAMAHA YBR

Zadzwoń do nas: 502-325-793
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kursów nauki jazdy to zadzwoń.

Kontakt on-line:

GG: #3893737
Skype: speed.zgora.pl

Zapisy on-line

Zapisy na kursy prawa jazdy bez wychodzenia z domu.

Poznaj instruktorów nauki jazdy SPEED
Stronę www przygotował: Jakub Kawecki